NEHTOVÉ ŠPONY A ZAROSTLÉ NEHTY

      

Nehet této klientky je již téměř v pořádku, při první návštěvě pedikúry měla za sebou i stržení nehtu pro vleklý zánět před 8mi měsíci, pak nehet dorůstal, ale, bohužel, hluboko do postranních valů, byl zhnisaný, velice bolestivý, geneticky vpadlá lůžka. S úžasnou domácí spoluprácí klientky se podařilo vyléčit zánět a díky šponám se daří nehet rovnat do požadované polohy.

Zarůstající nehty způsobují nepříjemné obtíže jako je zarudnutí, bolest, zánět.

Nejčastější důvod zarůstání nehtů, se kterým se setkávám, je ze špatného stříhání nehtů a to dokulata -  vystřihávání růžků ( často již od dětského věku ), dále časté nošení úzké obuvi, pak po úrazech, ale i geneticky - kdy je lůžko nehtu hlouběji vpadlé a nehet nemá prostor, aby správně rostl.

Dříve se okraje nehtů vyřezávaly, vystřihovaly, mnohdy až hluboko do nehtového lůžka, klient musel každý měsíc podstupovat nepříjemný zákrok, který sice přinesl v tu chvíli úlevu, ale jak začal nehet dorůstat, vše se opakovalo.

Jsou různé způsoby léčby zarostlých nehtů, pedikérka určí nejvhodnější postup dle stavu zarůstání, jako např. podkládání nehtu, ztenčení středu nehtu vypilováním a další metody, mezi velice úspěšné patří aplikace nehtových špon. 

Aplikace nehtové špony je bezbolestná a rychlá, klient ihned cítí úlevu, je to způsob vhodný i pro diabetiky, těhotné, děti…  

Špona se aplikuje bezbolestně a mění se po 4 – 8 týdnech – dle závažnosti zarůstání. Doba vyléčení závisí na tom, v jaké míře je nehet zarostlý, jak je silný, zda jsou nehtové valy zhnisané, jak rychle nehty rostou, důležitá je spolupráce klienta - nenosit úzkou obuv, nesnažit se sám nehet vystřihávat apod. Takže u lehkých případů stačily jen 2 aplikace špon, ale léčba může trvat i několik měsíců, až rok, jak nehet odrůstá, rovná se. 

Pokud je u nehtu zánět, je třeba ho nejprve vyléčit, v horších případech jsou nutná antibiotika.  

Špony Vás v ničem neomezují, ani při sportu, necítíte je a přesto stále „ pracují „ a ulevují.  

Konzultace poskytuji zdarma. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.