CO JE PARAFÍN A JEHO VYUŽITÍ

Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické. 

 

Použití parafínu

* choroby pohybového aparátu 

* chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů končetin 

* zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou 

 

Parafínový zábal – blaho pro klouby

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně. 

 

Parafínový zábal jako kosmetická kúra

Parafínové zábaly se používají také pro výživu a  zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.  

 

Jak se dělá parafínový zábal rukou

Před parafínovým zábalem se  aplikuje výživný krém, teprve poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Ruce se zabalí do mikrotenu a speciálních froté rukaviček a nechá se 20  minut působit. Pak se parafín z pokožky lehce stáhne.

Stejným způsobem se dělá i zábal nohou - po kotníky, nejlépe po pedikúře.

 

V mém salónu nabízím parafínový zábal rukou i nohou.

 

   

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.